Winter escape naar Gran Canaria

Marc ligt met zijn zeilboot in de haven van Las Palmas op Gran Canaria. Om de winter te ontsnappen ga ik een weekje langs en huren we twee dagen motoren om over het eiland te rijden.

Vrijdagmiddag hadden we de motoren al opgehaald bij Canary ride, zodat we vandaag direct van start konden (en het scheelde 25 euro per motor aan weekend pick up kosten). Nieuwe en keurig onderhouden motoren. Marc een Honda 750cc en ik een Ducati scrambler icon dark 2024, 803cc. Met telefoonhouder erop die wireless je telefoon oplaadt, terwijl je navigeert.

We hadden van Canary ride mooie routes gekregen en starten vandaag met de “dwars over het eiland” route. Wat een wegen! Geen stuk is recht en het is retestrak asfalt met mooie haarspelden en andere bochten. Je gaat steil omhoog en naar beneden door de bergen met prachtige vergezichten.  Dan weer groen en dan weer kale rotsen. Eerst maken we een stop bij een klein café voor een theetje, waar een hele groep motoren aansluit. Kennelijk een vaste motorstop.

We rijden door naar Tejeda waar we het amandelbloesemfestival bezoeken. We staan bij een bakkerij in de rij voor de felbegeerde amandelzoetigheden en nemen die mee in de rugzak voor later.

We rijden door naar de zandduinen van Las Palomas. Ontzettend toeristisch, maar wel leuk om gezien te hebben.  Het eiland heeft echt twee gezichten. Het binnenland is schitterend maar de zuidkust is vreselijk toeristisch met lelijke flats en resorts.

We rijden weer door naar de haven en na een lekkere douche eten we een verse pasta met tiramisu na bij de Sailor Bay, die door Italianen wordt gerund. Na 5 u bochten rijden, warme douche en lekker eten is de kaars wel uit. We slapen binnen een paar tellen.

Na het klokje rond te hebben geslapen rijden we vandaag na een zoet ontbijt (de amandellekkernijen uit Tejeda) naar het stadje Teror. Bekend om de vele houten balkons en er staat een hele oude drakenboom voor de kerk. Als we aan komen lopen start net de mis. We kijken even binnen, voordat we verder lopen over de markt.

We rijden vervolgens naar het hoogste punt van het eiland Picos de las Nieves op 1949 meter hoogte. Het is weer slingeren geblazen over de prachtige wegen. Veel locals zijn aan het picknicken verspreid tussen de bomen. Op de top wordt het echt frisser en heb je een mooi uitzicht over het eiland. Tenerife is zelfs in de verte te zien.

Op de terugweg nemen we een andere route die over hele smalle paden heel steil omhoog en naar beneden gaat door stukken waar het helemaal naar kamperfoelie geurt. We leveren helaas de motoren weer in vandaag, maar wat een feest was het. Echt een aanrader!

Leave a comment